sobota, 14 lutego 2009

Konkurs Wiedzy o Pożarnictwie

Łukasz Glinkowski z naszego gimnazjum zajął trzecie miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Konkurs odbył się 6 lutego w Szkole Podstawowej w Sławoszewie. Test, który w ciągu czterdziestu minut mieli do napisania uczniowie, oceniali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Tylko trzech najlepszych zawodników uzyskało awans do etapu powiatowego, który zostanie przeprowadzony 4 marca w PSP w Jarocinie. W kategorii gimnazjum zdecydowanie najlepiej wypadł Maciej Kamiński z Gimnajzum w Woli Książęcej. O dwa kolejne miejsca premiowane awansem rywalizowało troje uczestników. Po dogrywce Łukasz Glinkowski zajął trzecie miejsce, rozdzielając dwoje uczniów z Woli Książęcej. Nasze gimnazjum reprezentowali w konkursie jeszczedwaj pierwszoklasiści - Daniel Sobczak i Adam Radoszewski.


Laureaci gminnego etapu konkursu "Wiedzy Pożarniczej".

Zdjęcie ze strony PSP w Jarocinie - http://www.strazjarocin.pl/?paged=2. Tam także więcej informacji o konkursie.

Wielkie sukcesy naszych uczniów

W styczniu, za sprawą dwójki uczniów, nasze gimnazjum przeżyło dwa bardzo radosne momenty. Najpierw dowiedzieliśmy się, że Klaudia Jankowska zajęła trzecie miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim". Klaudia w generalnej klasyfikacji uzyskała 15 na 20 możliwych do zdobycia punktów. Laureatami tego konkursu zostało czternastu gimnazjalistów z całej Wielkopolski.
Jeszcze większą sensację wywołał sukces Radka Śpitalniaka. Spośród ponad 120 uczniów, biorących udział w tegorocznych eliminacjach konkursu geograficznego w rejonie byłego województwa kaliskiego, tylko czworo uzyskało wystarczającą liczbę punktów, aby znaleźć się w finale wojewódzkim. Awans do tej finałowej czwórki uzyskał m. in. Radek! Śpitalniak w Pile walczyć będzie o to, by znaleźć się w najlepszej trójce w Wielkopolsce. Jeśli to mu się uda, zostanie, jako laureat konkursu, zwolniony z części przyrodniczo - matematycznej testu gimnazjalnego. Mocno zaciskamy kciuki i życzymy Radkowi powodzenia!


Klaudia Jankowska i Radosław Śpitalniak

czwartek, 5 lutego 2009

Z kulturą za pan brat

Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum skorzystali w 2008 roku z zajęć, jakie odbywały się w naszej szkole w ramach projektu "Z kulturą za pan brat". Dzięki temu projektowi w naszym gimnazjum przeprowadzono około 100 godzin dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Były to m.in. kursy tańca, zajęcia plastyczne, muzyczne i tetralne oraz wycieczki edukacyjne (siedem wycieczek: do Wrocławia - m.in. Panorama Racławicka, Park Wodny; Poznania - kino i palmiarnia; Gniezna - katedra, fabryka bombek i teatr; Muzeum Napoleońskiego w Witaszycach, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie; Zespołu Pałacowego w Dobrzycy i Kalisza - wydział UAM). Środki na ten cel w wysokości 12 tys. zł. udało się pozyskać w ramach konkursu ogłoszonego przez wojewodę wielkopolskiego.



Członkowie kółka plastycznego, zarówno z gimnazjum jak i ze szkoły podstawowej, mieli możliwość wyjzadu do Kalisza i zwiedzenia budynku Wydziału Pedagogiczno - Artystyczego, w którym zajęcia dla studentów ma m.in. p. dr Iwona Barańska.


Największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia rzeźby.


Współcześni artyści posługują się także komputerami. Czy Przemek Zieliński zostanie w przyszłości grafikiem komputerowym?


Wielu uczniom przyjemność sprawiła możliwość wykonania własnych rzeźb.


Największą atrakcją wyjazdu do Wrocławia był pobyt w tamtejszym Parku Wodnym.


Woda, zjeżdżalnia, ponton i szybka jazda - to jest to!


Miło też było posiedzieć w jacuzzi.


A wspólne podróże sprzyjały integracji.